Video predstavitve nominiranih pesniških zbirk za Jenkovo nagrado 2021

 

Žirija za Jenkovo nagrado 2021, ki jo sestavljajo Varja Balžalorsky Antić (predsednica žirije), Veronika Dintinjana, Petra Kolmančič, Gregor Podlogar in lanskoletni nagrajenec Brane Mozetič, je po tehtnem prebiranju izbrala pet nominiranih pesniških zbirk, ki v svojevrstnem pogledu izstopajo v zadnjih dveh letih. Ker je vsaka zbirka samosvoja, jo lahko najbolje predstavi njena avtorica ali avtor. Vabljeni k ogledu video predstavitev vseh petih nominiranih pesniških zbirk v letu 2021.

 

Barbara Korun: Idioritmija

 

Nina Dragičević: To telo, pokončno

 

Alja Adam: Privlačnosti

 

Tina Kozin: Nebo pod vodo

 

Muanis Sinanović: Krhke karavane

 


Program Društva slovenskih pisateljev in Jenkovo nagrado finančno podpira Javna agencija za knjigo RS.