V a b i l o na tiskovno konferenco

JENKOVI DNEVI

JENKOVA NAGRADA 2021

Zavod za turizem in kulturo Kranj, Kulturno društvo Simona Jenka – Šmonca Mavčiče in Društvo slovenskih pisateljev

vas vljudno vabimo na novinarsko konferenco

ob naznanitvi Jenkovih dnevov

in

letošnjih nominirancev Jenkove nagrade, stanovske nagrade, visokega priznanja pesniški govorici,

in

z zaključno slavnostjo podelitvijo visoke pesniške nagrade

v Stolpu Škrlovec v Kranju.

Jenkovo nagrado podeljuje Društvo slovenskih pisateljev za najboljšo pesniško zbirko zadnjih dveh let,

v okviru Jenkovih dni, ki se bodo odvijali v oktobru v Kranju.

Novinarska konferenca bo

potekala

v četrtek, 14. oktobra 2021, ob 12. uri,

na Vrtu Lili Novy,

Tomšičeva 12, Ljubljana.

(V primeri slabega vremena bo tiskovna konferenca potekala v prostorih DSP.)

Govorci na konferenci bodo:

Dušan Merc, predsednik Društva slovenskih pisateljev, Varja Balžalorsky Antić, predsednica komisije za Jenkovo nagrado 2021, Klemen Malovrh, direktor Zavoda za turizem in kulturo Kranj in Rudi Zevnik, predsednik Kulturnega društva Simona Jenka – Šmonca Mavčiče.

Letošnjo komisijo za Jenkovo nagrado, ki jo sestavljajo Veronika Dintinjana, Petra Kolmančič, Brane Mozetič in Gregor Podlogar, bo predstavila in zastopala predsednica komisije, Varja Balžalorsky Antić.

Do snidenja.

Udeležba je možna v skladu s PCT protokolom. Vljudno vas prosimo, da pri obisku dogodkov upoštevate priporočila NIJZ.