Razpis DSP za izbor tujih avtorjev in prevajalec za rezidenčno bivanje v Ljubljani

RAZPIS Umetniška rezidenca v Ljubljani / Slovenija 2018

Ustanovitev Društvo slovenskih pisateljev (DSP)
1872, rezidenčni program od 2015
Področja: Literatura, literarno prevajanje
Lokacija: Praprotnikova 5, 1000 Ljubljana, Slovenija
Trajanje: 4 tedne
Stroški organizatorja: Stanovanje, nastanitev
Stroški rezidenta: Prevozni stroški, prehrana, nezgodno in zdravstveno zavarovanje
Rok za prijavo: 31. 10. 2017

Nastanitev:

Pisateljski atelje Daneta Zajca se nahaja na Praprotnikovi ulici v Ljubljani, 10 minut hoje od strogega središča mesta. Gre za stanovanje v katerem je živel eden najvidnejših slovenskih pesnikov Dane Zajc – v rezidenci tako lahko vidimo kar nekaj pričevanj o njem (npr. slike, ki jih je prejel v dar, pohištvo, ki ga je uporabljal, itd.). Rezidenca meri 48, 70 m2, v njen sta dve spalnici ter kuhinja, kopalnica in zastekljeni balkon. V manjši spalnici je postelja, pisalna miza, omara, v večji pa tudi bralni kotiček ter že prej omenjeni zastekljeni balkon. V obeh spalnicah se nahajajo knjižne police s prevodi slovenskih avtorjev ter knjigami, ki jih »zapustijo« gostje rezidence. Stanovanje ima brezžično omrežje (prenos podatkov 50GB/mesec), kuhinjo z osnovnim priborom za kuhanje, pralni stroj in likalnik. Organizator bo poskrbel za čiščenje med menjavami rezidentov in za menjavo posteljnine in brisač.
Opis programa:
Rezidenčni program DSP je namenjen pisateljem, ki so objavili vsaj dve knjižni deli oziroma literarnim prevajalcem, ki so zaključili študij in so objavili vsaj dve prevodni deli (program ni namenjen študentom). Upošteva se le prevode slovenske literature v tuji jezik. Prednost pri izbiri imajo tisti avtorji/prevajalci, ki bodo s prijavljenim projektom prispevali k promociji in uveljavljanju slovenskega leposlovja in humanistike v tujini.
DSP bo v letu 2018 omogočil rezidenčno bivanje največ 12 avtorjem/prevajalcem. Dolžina bivanja je 4 tedne.

Navodila za prijavo:

Prijava naj bo oddana v naslednjih jezikih: slovenskem, angleškem ali BHCS jezikih. Prijava mora obvezno vsebovati:
– kratek CV s seznamom objav,
– kratek opis projekta, ki ga bo prijavitelj izvajal v času rezidenčnega bivanja (največ ena stran A4) in predlagan termin bivanja v rezidenci.

Prijave morajo prispeti po navadni ali elektronski pošti najkasneje do 31. 10. 2017 (datum žiga na kuverti), na naslov:

Društvo slovenskih pisateljev
Tomšičeva 12
1000 Ljubljana

ali na elektronski naslov:

agata.simenc@drustvo-dsp.si

Na kuverti mora biti jasno označeno »RAZPIS – Umetniška rezidenca v Ljubljani / Sloveniji 2018«. Upoštevane bodo le popolne prijave. Prijavitelji bodo o rezultatih obveščeni do 1. 12. 2017.

 

Celotno besedilo razpisa: Pisateljski atelje Daneta zajca – razpis za leto 2018

Besedilo razpisa v angleškem jeziku: CALL for APPLICATION_Artists in Residence Programme_2018