Maratonsko branje z Mojco Kumerdej

Društvo slovenskih pisateljev kronosova-zetev
vabi na

maratonsko branje romana
Kronosova žetev
avtorice Mojce Kumerdej,

ki bo potekalo v prostorih
Društva slovenskih pisateljev v
petek, 21. oktobra 2016,
z začetkom ob 19. uri.


Mojci Kumerdej se bodo pri branju pridružili
Ivan Peternelj, Boris Cavazza
in Milena Zupančič.

Branje bo trajalo do 23:30.

Vabljeni!
**
Mojca Kumerdej (1964) je pisateljica, publicistka in filozofinja. Leta 2001 je izšel njen romaneskni prvenec Krst nad Triglavom, leta 2003 zbirka kratkih zgodb Fragma in leta 2011 zbirka kratkih zgodb Temna snov. Njene kratke zgodbe so uvrščene v številne domače in tuje antologije ter prevedene v trinajst jezikov. Za zgodbo »Pod gladino« je leta 2006 na Mednarodnem literarnem festivalu Vilenica prejela nagrado Kristal Vilenica, za srbski prevod zbirke Temna snov (Tamna materija; Geopoetika, 2015) pa nagrado Košićevo pero.

**
Kronosova žetev
Kronosova žetev je roman o koncu 16. stoletja, ko je v notranjeavstrijskih deželah, torej na območju današnjega slovenskega prostora, v polnem razmahu boj za prevlado med protestantskimi deželnimi stanovi in katoliško habsburško oblastjo. Bitke za prevlado se bijejo med oblastniki ter med oblastjo in ljudstvom, ki pozorno motri posameznike in jih prepoznava kot drugačne in sumljive. Roman Kronosova žetev, v katerem se razgibano prepletata zgodovina in fikcija, je slikovit portret renesanse – prežete s humanističnim obujanjem antike, z umetnostjo, znanstvenimi odkritji ter živahnimi filozofskimi in teološkimi razpravami, kot tudi razgrete zaradi spletk, obtožb krivoverstva, političnih izdajstev in grmad. Kronosova žetev je večna melodija o krvnikih, ki v imenu boga, posvetne oblasti ali skupnega dobrega na žrtvenike prinašajo grešne kozle, in izjemnih posameznikih, ki se zoperstavljajo množici, prevladujoči miselnosti in načinu življenja. (www.bukla.si)