DOGAJALO SE BO NA PISATELJSKEM ODRU: Poetično in poetično

35. Slovenski knjižni sejem

POETIČNO IN POETIČNO

Mlade pesnice in pesniki bodo napolnili prizorišče že večer pred uradno otvoritvijo sejma na dogodkih Poezija iz oči v oči in Pesniškem slemu z moderatorjem Dejanom Kobanom. Naslednji dan bodo njihovi glasovi odmevali ob predstavitvi Odisejevega zatočiša (Ulysses’s Shelter). Posebna poslastica bo zaključni dogodek – Antologija mlade slovenske poezije v grškem prevodu. Poeziji bosta odmerjena čas in čast s predstavitvama knjig Ade Škerl in Srečka Kosovela. Literaturina literatura bo postavila na ogled Točke Izginjanja Lucije Stupica, Mladinska knjiga novo pesniško zbirko Ferija Lainščka Ljubi me, kot sonce sije. Hiša Poezije bo gostila Miriam Drev in Ivana Dobnika, s pesniškim branjem pa se bo predstavila tudi letošnja Jenkova nagrajenka Kaja Teržan.

Več o dogodkih na spletni strani 35. Slovenskega knjižnega sejma:
https://www.knjiznisejem.si/index.php/sl/za-obiskovalce/pisateljski-oder