Jana Putrle Srdić

Foto: ZK

Jana Putrle Srdić

Jana Putrle Srdić (r. 1975) je pesnica in producentka za intermedijsko umetnost, ki občasno piše tekste o umetniškem filmu in prevaja poezijo. Živi v Ljubljani. Sodelovala je pri različnih projektih, ki združujejo poezijo z novimi mediji in objavila tri pesniške knjige. Njene pesmi so bile prevedene v številne jezike, vključene v 16 slovenskih in svetovnih antologij, v tujini pa so izšle tudi 4 samostojne knjige. Svojo poezijo je brala v številnih državah Evrope, v Rusiji, Južni Ameriki, na Kubi, v ZDA, Kanadi, Egiptu in Angliji. Poleg prevajanja iz angleščine, ruščine in srbščine (Robert HassSapphireAna Ristović, Sodobna ruska poezija) dela za različne kulturne organizacije: Center za slovensko književnost, Galerijo Kapelica in Zavod Gulag, kjer je tudi programska vodja. Tri leta je vodila literarne pogovore v nočnem klubu Daktari.

Bilbiografija:

Poezija:

• 2014 To noč bodo hrošči prilezli iz zemlje, Center za slovensko književnost
  • 2007 Lahko se zgodi karkoli, Center za slovensko književnost
  • 2003 Kutine, Center za slovensko književnost

Prevodi:

• 2015 Este poema lo paga el pez Arrebato Libros, Madrid
  • 2015 În noaptea asta gândacii vor ieşi din pământ, Tracus Arte, Bukarešta
  • 2014 Anything Could Happen, A Midsummer Night’s Press, New York
  • 2011 Puede pasar cualquier cosa, Gog y magog, Buenos Aires
  • 2015 La patina lieve e surreale dei versi di Jana Putrle Srdić, Le reti di Dedalus (revija)
  • 2015 La poesia di Jana Putrle Srdić, Fili d’aquilone (revija)